post

Двоокис вуглецю — це не вибухонебезпечний і негорючий газ. Він використовується в самих різних сферах, від харчової промисловості до зварювання і гасіння пожеж. Газові балони з вуглекислотою зазвичай містять двоокис вуглецю в рідкому вигляді. Газ стискається під тиском в 70 атмосфер, досягаючи стану безбарвної рідини, яка навіть не має запаху.

Зберігання та заходи безпеки

Балон газовий з двоокисом вуглецю не представляє особливої ​​небезпеки, якщо він повністю герметичний. Вуглекислота не горить і не вибухає, навпаки, вона перешкоджає горінню. Не випадково її застосовують при гасінні пожеж. Однак цей газ все одно може бути заподіяти шкоду. Поширившись в атмосфері, вуглекислота викликає задуху. Вона не підтримує процесів дихання.

Саме тому заправка газових балонів з таким вмістом проводиться тільки після перевірки судин. Якщо ємності виявляться пошкоджені, то вуглекислота може поширитися в повітрі. Вміст чорних балонів найбільшу небезпеку представляє для людей, які знаходяться в погано провітрюваному приміщенні.

В першу чергу у балонів потрібно перевіряти вентилі. Якщо вони пошкоджені, то потрібно терміново замінити комплектуючі. Інакше газ під високим тиском почне проникати в повітря. У разі витоку важливо пам’ятати, що вуглекислота концентрується ближче до землі або до підлоги.

Транспортування балонів

Балони з вуглекислим газом перевозять так само, як будь-який інший небезпечний вантаж. Той факт, що вміст судин не запалюється, не означає, що балони можна перевозити будь-якою технікою. Для транспортування потрібні вантажівки, в яких помістяться піддони. Допускається також розміщення балонів в горизонтальному положенні. Однак судини не повинні ударяти одна-одну.

Не варто відразу використовувати балон, якщо транспортування проводилася при несприятливих погодних умовах. Якщо балони нагрілися або занадто охололи, то краще почекати, поки їх температура зрівняється з температурою в приміщенні.

На підприємствах вуглекислоту в газоподібному стані можуть подавати трубопроводом. Якщо аналогічна конструкція знаходиться на заводі або на виробничій ділянці, то в приміщеннях обов’язково повинен стояти спеціальний датчик, що відслідковує рівень двоокису вуглецю в атмосфері. При підвищенні рівня вуглекислоти в повітрі необхідно терміново покинути приміщення.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *