post

СО2 — гарантія високого урожаю в теплицях

Ріст рослин заснований на процесі фотосинтезу. Листя рослин на світлі за допомогою хлорофілу поглинають вуглекислоту (вуглекислий газ, СО2) повітря і разом з водою переробляють її в органічні речовини.

Процес фотосинтезу можна схематично зобразити так: вуглекислота + вода + світло = органічна речовина + кисень + вода.

В середньому, рослина синтезує з води і вуглекислого газу 94% маси сухої речовини, решта 6% рослина отримує з мінеральних добрив.

З підвищенням освітленості рослин, фотосинтез, а отже і ріст рослин прискорюються. Одночасно, з прискоренням фотосинтезу, збільшується споживання вуглекислоти. Подробнее

post

Заходи безпеки при зберіганні вуглекислоти в балонах

Двоокис вуглецю — це не вибухонебезпечний і негорючий газ. Він використовується в самих різних сферах, від харчової промисловості до зварювання і гасіння пожеж. Газові балони з вуглекислотою зазвичай містять двоокис вуглецю в рідкому вигляді. Газ стискається під тиском в 70 атмосфер, досягаючи стану безбарвної рідини, яка навіть не має запаху.

Зберігання та заходи безпеки

Балон газовий з двоокисом вуглецю не представляє особливої ​​небезпеки, якщо він повністю герметичний. Вуглекислота не горить і не вибухає, навпаки, вона перешкоджає горінню. Не випадково її застосовують при гасінні пожеж. Однак цей газ все одно може бути заподіяти шкоду. Поширившись в атмосфері, вуглекислота викликає задуху. Вона не підтримує процесів дихання.

Саме тому заправка газових балонів з таким вмістом проводиться тільки після перевірки судин. Якщо ємності виявляться пошкоджені, то вуглекислота може поширитися в повітрі. Вміст чорних балонів найбільшу небезпеку представляє для людей, які знаходяться в погано провітрюваному приміщенні. Подробнее